Czadowe lekcje

Opublikowano: czwartek, 18 listopad 2021 r.14:15

Aktualizacja: czwartek, 18 listopad 2021 r.14:17 66 dni 8 godz.

Około 320 uczniów klas pierwszych szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Olsztyński wzięło udział w tzw. „Czadowych lekcjach”.

Zgodnie z tradycją w Zespołach Szkół w Biskupcu, Dobrym Mieście i Olsztynku oraz Zespole Szkół Rolniczych w Smolajnach wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego zorganizowane zostały spotkania z młodzieżą na temat zagrożeń związanych z niewłaściwym użytkowaniem pieców na paliwa stałe lub gazowe oraz nieprawidłowym korzystaniem z przewodów kominowych
i wentylacyjnych. Przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Olsztynie oraz funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przekazali, w formie wykładu/prezentacji, podstawowe informacje dotyczące przyczyn powstawania sytuacji, w których dochodzi do zatrucia tlenkiem węgla, jak im zapobiegać oraz jak postępować w przypadku ich wystąpienia.

Zajęcia odbyły się przy aktywnym udziale uczniów. Na zakończenie każdego spotkania przeprowadzono konkurs wiedzy przekazanej w jego trakcie, a zwycięzców nagrodzono upominkami w postaci czujników dymu.